IMG 0389

14 październik to w kalendarzu wydarzeń oświatowych bardzo ważny dzień. Obchodzimy święto Komisji Edukacji Narodowej, celebrujemy możliwość kształcenia się i równego dostępu do edukacji. W tym dniu wszyscy pedagodzy, nauczyciele i osoby związane z oświatą i edukacją mają swoje święto. Uczniowie naszej szkoły przygotowali krótką część artystyczną, w której złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły oraz podziękowali za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie.

ratownicy 2019 017

Udzielenie pierwszej pomocy jest ważną i potrzebną umiejętnością. Uczniowie klas I-III pod okiem ratowników medycznych ćwiczyli jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, a także jakie informacje przekazać przy zgłoszeniu wypadku. Za współpracę serdecznie dziękujemy ratownikom z Słubickiego Pogotowia Ratunkowego.

wyborySU
Uczniowie we wtorkowy poranek podejmowali decyzje wyborcze. Oddając głosy na kandydatów wybrali członków Samorządu Uczniowskiego. W tym roku w skład samorządu weszli: Przewodniczący SU - Michał Timofiejczyk, Sekretarz SU - Jakub Timofiejczyk, Skarbnik SU - Wiktoria Wiłkojć. Gratulujemy!

owczogrod2019 005

W miniony czwartek uczniowie najmłodszych klas wybrali się do „Owczogrodu”. To miejsce w którym spotkać można owce różnych ras, obejrzeć pokaz zaganiania owiec przez psa pasterskiego rasy Border Colie. Dzieci miały okazję wziąć udział w zabawach związanych z gremplowaniem wełny, naśladować strzyżenie owiec i ich dojenie. Największą atrakcją okazało się szukanie złotego runa ukrytego w labiryncie z siana. Aktywny wypoczynek zakończyliśmy przy ognisku, piekąc kiełbaski. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić ten czas razem i z chęcią to powtórzymy.

stypendia szkolne grafika

Drodzy Uczniowie,

Szanowni Rodzice i Nauczyciele,

Niezmiernie miło mi poinformować Państwa, że w dniu dzisiejszym t.j.: 26 września 2019r. po naszych usilnych staraniach, Burmistrz Słubic Pan Mariusz Olejniczak, jak również Radni Miejscy przychylili się do naszych wniosków, aby uczniowie SNOSM I st. w Słubicach mogli ubiegać się o przyznanie Stypendium Burmistrza Słubic.