3 września 2018r. w Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Słubicach uroczyście rozpoczęto inaugurację Nowego Roku Szkolnego 2018/2019.

Dyrektor szkoły Anna Szurko powitała przybyłych na uroczystość Uczniów, Rodziców, i Grono Pedagogiczne. Jednak najważniejszymi osobami uroczystości byli uczniowie klasy pierwszej oraz uczniowie naszej szkoły. Pierwszy dzień szkoły to zwykle okazja do spotkania się po wakacjach z kolegami z klasy oraz nauczycielami. Dla tych, którzy wraz z początkiem roku szkolnego zaczynają nową szkołę, jest to często także okazja do poznania swojej klasy, a także budynku szkoły. Aby uprzyjemnić ten moment i powitać nowych uczniów w naszych progach, czekały na nich słodkie upominki.

Drodzy Uczniowie przed Wami rok wytężonej pracy, wielu zadań i obowiązków, ale z pewnością możliwości odnoszenia sukcesów i pokonywania trudności. Jaki będzie ten rok w największej mierze zależy od Was, od Waszych postaw, motywacji do pracy, podejścia do obowiązku, jakim jest szkoła. Pamiętajcie, że uczniami jesteście nie tylko w szkole ale i poza nią.

Grecki filozof Platon powiedział: „Celem rozumnego życia jest myśleć to, co prawdziwe, czuć to co piękne, i kochać co dobre”. Starajcie się o tym pamiętać.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne życzymy wam siły, sukcesów i zadowolenia w nowym roku szkolnym (AS).