22 czerwca 2018r. w SMOK-u uczniowie SNOSM I stopnia w Słubicach wraz z Rodzicami i nauczycielami obchodzili uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

W tym znaczącym dniu towarzyszyli nam również przybyli goście: Pani dr Barbara Weiser – Lada Prezes Słubickiego Towarzystwa Muzycznego, które jest Organem Prowadzącym naszą szkołę, Pani Wice-Prezes STM Monika Falińska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców SNOSM I st. w Słubicach Pani Małgorzata Fila.

W części artystycznej uroczystości uczniowie przedstawili inscenizację pt.: „DZIENNIK POKŁADOWY” pod kierunkiem Pani Beaty Pazda i Elżbiety Kazimirskiej symbolizującą rozpoczęcie wakacji. Następnie obejrzeliśmy prezentację pt.: „I MINĄŁ ROK…” oraz wysłuchaliśmy Koncertu Instrumentalnego przygotowanego przez uczniów pod czujnym okiem swoich nauczycieli.

Część oficjalną zapoczątkował Hymn Narodowy w wykonaniu wszystkich obecnych. Przystąpiono do rozdania świadectw, dyplomów i nagród dla uczniów za osiągnięcia i wysokie wyniki w nauce. Podziękowania złożono również Rodzicom za pomoc, wsparcie i zaangażowanie w życie szkoły. Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Fila w imieniu Rodziców złożyła podziękowania Dyrektorowi, Gronu Pedagogicznemu za całoroczną pracę, jak również pożegnała Panią Elżbietę Kazimirską - odchodzącą na zasłużoną emeryturę.

Przyznano również nagrody szczególne:

Kristiannie Braun – laureatce Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE;

Hannie Mencel - za I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "TĘCZA";

Beacie Matkowskiej - za najwyższą średnią w skali punktowej w klasach I - III z przedmiotów artystycznych;

Michałowi Timofiejczykowi – za najwyższą średnią ocen rocznych z obowiązkowych przedmiotów ogólnokształcących i artystycznych 5,77;

Filipowi Pianowskiemu – laureatowi konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego zorganizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego.

Na zakończenie uroczystości dyrektor SNOSM I st. w Słubicach Anna Szurko, życzyła wszystkim uczniom, Radzie Pedagogicznej i pracownikom szkoły oraz Rodzicom dużo słońca i uśmiechu, wielu niezapomnianych wrażeń i fascynujących przygód. Dobrego wypoczynku, zdrowia i pogody ducha, aby te wakacje upłynęły pod znakiem bezpieczeństwa, odpoczynku i radości, byśmy we wrześniu mogli spotkać się wszyscy wypoczęci, zdrowi i pełni zapału do pracy.

Do zobaczenia po wakacjach!!! (AS).