W dniu 4 czerwca 2018 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego organizowanych w roku szkolnym 2017/2018 przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.

W tegorocznej edycji konkursów na etapie szkolnym udział wzięło 10 112 uczniów, do etapu rejonowego zakwalifikowano 1 926 uczniów, w etapie wojewódzkim udział wzięło 226 uczniów, z których 88 uzyskało tytuł laureata. Uczeń naszej szkoły Filip Pianowski jako jedyny ze Słubic otrzymał tytuł laureata w konkursie przedmiotowym z języka niemieckiego. Cieszymy się z sukcesu Filipa i gratulujemy :) promocji naszej szkoły na szczeblu wojewódzkim. Podczas uroczystości wszystkim laureatom wręczone zostały przez Lubuskiego Kuratora Oświaty Panią Ewę Rawa, stosowne zaświadczenia oraz nagrody (AS).